Prešernov dan, slovenski kulturni praznik, je dan nas vseh. Mi smo tisti, ki poleg naših velikih mož in žena, z načinom življenja, z našimi navadami, jezikom, vzorci vedenja in sprejemanja dediščine naših prednikov, soustvarjamo našo kulturo. V množici velikih narodov smo nekakšni redki biseri tega sveta. Na to, da smo Slovenci, moramo biti ponosni. In prav to zavedanje nosimo v srcih tudi člani Planinskega društva iz Ajdovščine in vsi naši prijatelji, ki so se udeležili 24. tradicionalnega zimskega pohoda h koči Antona Bavčerja na Čavnu. Ni nas bilo malo. Že od ranih jutranjih ur so prihajali pohodniki na Čaven iz vseh smeri.  Sledili so korakom prednikov, ki so nam ohranili naše društvo, in v lastno veselje nad druženjem s prijatelji in znanci. Hoja veselje in dobra volja, vse to pripomore tudi k našemu dobremu počutju in zdravju. Ob enajsti uri smo tradicionalno prisluhnili naši himni in nagovoru predsednika PD Ajdovščina. Spregovoril je, kot se na ta dan spodobi, o velikanih našega naroda, o delu društva in načrtih za prihodnost. Nato je sledilo druženje. Pohodniki pa so še kar prihajali in tako je bilo do poznega popoldneva.  Najbolj pa smo se razveselili skupine mladih planincev z vodnikom Simonom, ki so se z našo zastavo na čelu, pridružili odraslim pohodnikom v počastitev praznika . Prišli so od tunelov in povedali, da jim je bila pot prekratka. Med potjo so prepevali, med postanki pa prebirali pesmi našega Poeta in se o njem pogovarjali. Ob takih vodnikih in otrocih, se nam za našo prihodnost ni bati.

Deli dogodek.

Delite to objavo s prijatelji!